REKLAMA / ADSENSE

Szropy

Strona poświęcona jest wsi Szropy lezącej w gminie Stary Targ, powiat sztumski, województwo pomorskie.

Szczegóły strony szropy.prv.pl:

Podlinkuj stronę szropy.prv.pl:

Szropy

Odwiedziny robotów:

Odwiedziny googlebot 4

Zobacz podobne wpisy w tej kategorii:

  • Strona wsi Nowa Jastrząbka »

    Informacje o wsi Nowa Jastrząbka, jak również inne ciekawostki.

    Data dodania: 11 12 2006 · szczegóły wpisu »
  • Zagórze »

    Strona miejscowości Zagórze w gminie Jawornik Polski. Aktualności, artykuły, rozrywka, forum dyskusyjne. Jest to strona dla każdego :):)

    Data dodania: 26 11 2007 · szczegóły wpisu »
  • Nieoficjalny serwis miejscowosci Manasterz »

    Nieoficjalna strona malowniczej miejscowości Manasterz położonej w gminie Jawornik Polski, powiat Przeworski. Strona przeznaczona dla mieszkańców tej pięknej miejscowości i nie tylko:) Znajdziecie tu wiele informacji jak i rozrywki oraz forum dyskusyjne. W galerii nie brakuje zdjęć malowniczych krajobrazów z Manasterza! Serdecznie zapraszamy.

    Data dodania: 06 05 2008 · szczegóły wpisu »
  • Męcina w internecie; promujemy naszą miejscowość w sieci »

    Witryna poświęcona niewielkiej miejscowości - Męcinie leżącej pomiędzy Limanową a Nowym Sączem.

    Data dodania: 12 05 2008 · szczegóły wpisu »
  • Strona internetowa wsi Lubcz »

    Na stronie zawarte są informacje dotyczące wsi: Lubcz.

    Data dodania: 29 07 2008 · szczegóły wpisu »
  • Moje okolice »

    Zapraszam do obejrzenia gniazda bocianiego i ładnej okolicy oraz rzeki Drwęcy we wsi Szramowo w województwie kujawsko-pomorskim, powiecie Brodnica. Strona ukazuje łany krajobraz łąkowo-leśny.

    Data dodania: 12 12 2008 · szczegóły wpisu »
  • Nieoficjalna strona internetowa o Rącznej. »

    Rączna - miejscowość położona w gminie Liszki (powiat krakowski, województwo małopolskie).

    Data dodania: 15 01 2009 · szczegóły wpisu »
  • Strona poświęcona wsi Niwki »

    Strona Poświęcona wsi Niwki (k. Opola). Aktualności, historia info o Niwkach a także rozrywka (radio, gry itp.). Polecam.

    Data dodania: 27 01 2009 · szczegóły wpisu »
  • Portal Korlino »

    XXI wiek stawia przed nami wiele nowych wyzwań. Mamy obecnie niesamowite możliwości porozumiewania się, na odległości pomiędzy kontynentami i oceaniczne przeszkody nie stanowią już problemu. Zmiany te nie pozostają obojętne na wiedzę i naukę. Nowe pomysły oraz projekty stron internetowych są realizowane szybciej i podlegają błyskawicznej weryfikacji odwiedzających.

    Portale internetowe to obecnie tysiące stron publikowanych miesięcznie, widoczny jest proces rozproszenia internautów pomiędzy coraz to większą liczbę vortali i blogów, którzy szukają niezbędnych dla siebie informacji. Przeszukiwanie blogów czy vortali jest długotrwałe, pochłania cenny czas przy lokalizacji właściwej informacji.

    Data dodania: 09 02 2013 · szczegóły wpisu »
  • Małujowice »

    Małujowice (do 1945 r. niem. Mollwitz) – wieś w Polsce położona w województwie opolskim, w powiecie brzeskim, w gminie Skarbimierz, położona na Równinie Grodkowskiej, przy drodze krajowej nr 39 łączącej autostradę A4 z Brzegiem.Wieś znajduje się na terenie parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Małujowicach.Według niemieckiego językoznawcy Heinricha Adamy nazwa miejscowości pochodzi od polskiego określenia oznaczającego niedużą wielkość - "mały"[1][2]. W swoim dziele o nazwach miejscowości na Śląsku wydanym w 1888 roku we Wrocławiu wymienia pierwotną nazwę w formie "Malewicz" podając jej znaczenie "Kleindorf" czyli tłumacząc na język polski "Mała wieś"[1]. Nazwa wsi została później fonetycznie zgermanizowana na Mollwitz[1] i utraciła swoje pierwotne znaczenie.Podobną toponimię podaje również śląski pisarz Konstanty Damrot, który w swojej pracy o śląskim nazewnictwie z 1896 roku wydanej w Bytomiu wymienia dwie polskie nazwy: "Malejowice" oraz "Małowice", a także niemiecką Mollwitz. Cytuje on również staropolską nazwę "Malewicz" pod jaką wieś została zanotowana w łacińskim dokumencie z 1288 oraz Maluyewicz z 1315 roku[2].W księdze łacińskiej Liber fundationis episcopatus Vratislaviensis (pol. Księga uposażeń biskupstwa wrocławskiego) spisanej za czasów biskupa Henryka z Wierzbna w latach 1295–1305 miejscowość wymieniona jest w zlatynizownej formie Mulowitz

    Data dodania: 11 03 2015 · szczegóły wpisu »